środa, 8 lipca 2015

Kiedy warto refinansować kredytKiedy warto refinansować kredyt

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie które przeważnie zaciągamy na długi okres – 20 a nawet 30 lat to norma. Zobowiązanie to przeważnie stanowi sporą część dochodu kredytobiorcy, dlatego warto sprawdzić czy kredyt który aktualnie spłacamy w banku X nie będzie tańszy w banku Y. Ale czy na pewno warto przenieść kredyt?


Refinansowanie kredytu to spłata wcześniej posiadanego zobowiązania za pomocą nowo udzielonego kredytu lub pożyczki. W życiu tak bywa, że nie zawsze bierzemy kredyt hipoteczny w optymalnym z punktu widzenia zdolności momencie. Mając kredyt hipoteczny warto rozważyć refinansowanie w kilku przypadkach.

Podwyżka


Wzrost wysokości wynagrodzenia czy dobre wyniki własnej firmy to zwiększona zdolność kredytowa. Zwiększona zdolność kredytowa spowodować może nie tylko zaoferowanie znacznie korzystniejszych warunków kredytowania, ale może także umożliwić skrócenie okresu spłaty. Nadwyżki finansowe, uzyskane dzięki refinansowaniu mogą zostać spożytkowane na szybszą spłatę zobowiązania. Przy wzroście zarobków zdecydować możemy się również na zwiększenie wysokości miesięcznej raty. Skrócenie okresu kredytowego sprawi, że na pożyczony od danej instytucji finansowej kapitał nałożone zostaną mniejsze odsetki, których wysokość jest bezpośrednio uzależniona od czasu w jakim spłacamy kredyt.Zmiany na rynku finansowym


Oferty banków powiązane są ze stanem gospodarki, rynkiem pracy, rynkiem walut, sytuacją na rynku nieruchomości oraz WIBOR-em (wskaźnikiem pożyczek międzybankowych).

Warto sprawdzić czy od momentu zaciągnięcia kredytu, warunki rynkowe zmieniły się na tyle, że opłacalne będzie skorzystanie z nowego kredytu, który posiadał będzie niższe oprocentowanie, a przede wszystkim niższą marżę banku.Zanim zdecydujesz się na refinansowanie


Podejmując decyzje o refinansowaniu, należy zwrócić uwagę, by nie była ona pochopna i bazowała na analizie wszystkich kosztów mogących się pojawić w procesie refinansowania.Co należy wziąć pod uwagę:

- koszt wcześniejszej spłaty starych kredytów i pożyczek,

- opłaty, prowizje i koszty powiązane z udzieleniem nowego zobowiązania,

- wycenę nieruchomości,

- zabezpieczenie na czas dokonania wpisu do księgi wieczystej,

- koszty sądowe związane z wykreśleniem i wpisem hipoteki,

- wymagane dodatkowe ubezpieczenia.

Jeśli chcesz sprawdzić czy możesz zaoszczędzić refinansując swój kredyt umów się na spotkanie z doradcą Hint House (tel.501278181)


Przed spotkaniem przygotuj potrzebne do takiej analizy dane i dokumenty:

- średniomiesięczny dochód netto gospodarstwa domowego

- wysokość wszystkich zobowiązań kredytowych tj. raty kredytów, limity w koncie i na karcie kredytowej


- przygotuj aktualną umowę kredytową wraz z harmonogramem spłat ratDo zobaczenia w Hint House.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz